Ajalugu

Tartus on dartsi mängitud vähemalt 90-ndate keskpaigast, kuid seda tehti nn. kinniste uste taga (üliõpilaskorporatsioonis Ugala). Mingil hetkel 2010ndate alguses tekkis aga mõte, et võiks minna ja proovida oma oskuseid teiste vastu. Aasta võis olla 2012 kui Tanel Tärgla, Martin Kärner, Erki Õunap ja Geven Piir otsustasid, et läheme vaatame teised Eesti noolemängijad üle. Võistlus, kus tartlased esimest korda osalesid oli Suure-Jaani karikas, mis toimus Vanaõuel. Kuidas tartlastel seal läks on ebaselge, kuid mälu järgi pakuks, et vähemalt pooled pääsesid alagrupist edasi.

Sellest käigust hakkas kooruma idee, et võiks teha Tartusse ka nooleklubi ja hakata nädalamänge korraldama. Üks asi viis teiseni ning Tartu esimene nädalamäng toimus 22.02.2013. Klubi muidugi selleks ajaks veel polnud, kuid nädalamängud hakkasid regulaarselt toimuma korporatsioon Ugala majas. Klubi loomiseni läks veel neli kuud. Tartu esimene nooleklubi loodi Tanel Tärgla ja Martin Kärneri poolt 06.06.2013 ning nimeks sai Nooleklubi Dart-U. Nimi oli sõnademäng Tartust, Ugalast ja noolemängust (darts). Loomulikult sai klubi endale ka logo ning juhtus nii, et klubi vahetas seda kui särke.

Nädalamängude teist hooaega alustasime juba Tähe Piljardiklubis, kus hooaja jooksul käis kohal 12 erinevat noolemängijat. Ega sel ajal Eestis noolemängijaid väga palju polnudki. Üle Eesti mängis sel hooajal nädalamängudel 80 inimest. Hooaja lõpus oli klubi sünnipäev ning seda tähistasime esimese Dart-U karikaga. Osalejaid oli 18. Esimene juuni nädalavahetus jäigi Dart-U karika toimumisajaks kuni aastani 2019. 2014 aasta septembris kolisid Dart-U nädalamängud Baribali. Järgnevatel aastatel kasvas nii nädalamängudel kui ka karikatel käijate numbrid. Klubi kasvas ja tulid ka esimesed saavutused. Aastal 2016 oli erinevatel võistlustel poodiumil Kaspar Kesli.

Klubi liikmete arvu üle me sel ajal arvet ei pidanud, kuid püsis stabiilselt kümne liikme juures. Suur huvi ja mängijate plahvatuslik kasv toimus 2016-2017 ning põhjuseks võib lugeda Viaplay-d. Viimane hakkas neil aastatel näitama noolemängu maailmameistrivõistluseid, mis tekitas suurt huvi noolemängu vastu üle riigi. Esimese lainega liitus klubiga Marek Pruuli, kelle algatusel hakkasime jõulude eelset nädalamängu jõulukarikaks kutsuma. Pikka aega toimis see kui natukene erilisem nädalamäng, kus andsime välja karikaid ja jaburaid auhindu, kuid aastal 2023 muutus jõulukarikas C-kategooria karikavõistluseks.Esimesel jõulukarikal korraldas Marek Pruuli ka Pullisilma kuninga võistlust. Kahjuks või õnneks ta selle ise võitis ning ühekordsena mõeldud võistlus sai rändkarika ning alustab igat jõulukarikat.

Kahjuks iga pidu saab ükskord otsa ning nii juhtus ka Nooleklubiga Dart-U. Aastal 2019 pidas klubi oma viimase sünnipäeva ja matused samal ajal. Dart-U kuuenda karikaga lõpetas klubi tegevuse. Loodus aga tühja kohta ei salli ning üheksa noolemängu sõpra otsustasid luua uue nooleklubi. 2019 a. suvel istusid Geven Piir, Martti Mikk, Gunnar Veberson, Indro Konik, Urmas Voevodin, Marek Pruuli, Margus Sokk, Marko Muts ja Linnar Simmo Püssirohukeldris maha ja asutasid Tartu Dartsiklubi (25.06.2019).

Uus klubi jätkas sealt, kus vana lõpetas. Liikmeskond kasvas ning kohe hakkasid tulema ka järgmised kordaminekud suurematel võistlustel. Lisaks hakati korraldama hobiliigasid nii Püssirohukeldris kui ka Lucky Loores. Suurenev liikmeskond andis põhjuse klubi meistrivõistluste korraldamiseks. Sellele traditsioonile pani aluse Linnar Simmo. Suurema karika korraldamiseks tuli aga oodata aastani 2023, kui koos Baltic Darts Clubiga koos korraldati esimene Tartu Klubide Karikas.